FILTRY SPORTOWE


TEST REPORT

RESTRICTION TO AIR FLOW

CAPACITY & EFFICIENCY

WNIOSKI

Wyniki badań przedstawiają spadki ciśnienia dla poszczególnych przepływów powietrza, skuteczność wychwytywania zanieczyszczeń oraz chłonność zanieczyszczeń.

Wyniki badań pokazują, że filtry sportowe oferowane przez firmę Rapier/Proton charakteryzują się najwyższą skutecznością ( 99,59% ) i chłonnością ( 126g ) z wszystkich dostępnych na rynku stożkowych filtrów sportowych. Przy zachowaniu minimalnych oporów przepływu posiadają skuteczność filtracji na poziomie gęstych papierów filtracyjnych stosowanych w motoryzacji. Tak więc oferowane przez nas sportowe filtry stożkowe gwarantują długą i bezawaryjną pracę wysilonych silników spalinowych oraz w przeciwieństwie do konkurencyjnych produktów nie wpływają na przedwczesne zużywanie się silników spalinowych.

Najlepsze zachodnie filtry stożkowe dostępne na rynku mogą zaoferować skuteczność na poziomie 99,04% i chłonność zanieczyszczeń – 73 g.

Otaczające nas powietrze nawet kiedy wydaje się czyste, nasycone jest różnorodnymi zanieczyszczeniami. Pozornie czyste powietrze zawiera kurz, drobiny kwarcu itp. Ilość zanieczyszczeń pobieranych znad asfaltowej nawierzchni nie jest stała. Największe stężenie występuje do wysokości ok. 0,5 m i maleje wraz z wysokością. Zależnie od rodzaju, stanu i miejsca w 1m3 powietrza znajduje się 0,5-20 mg pyłu. Można sądzić, że to niewielka ilość, jednak jeśli przyjąć, że samochód z silnikiem 1,6l ma zapotrzebowanie powietrza ok. 150 – 200 m3/h, to przy zapyleniu rzędu 5 mg/m3, zassa ok. 10g pyłu w ciągu 10 godzin pracy.

Dla motocykli żużlowych musimy przyjąć dużo większą ilość zanieczyszczeń ( nieutwardzona, ziemna powierzchnia toru, pozycja zawodnika w wyścigu itp. ).

Chłonność pyłu 10,90g/dm2 ( na dm2 powierzchni materiału filtracyjnego 2 warstwowego ) Powierzchnia chłonna filtra w stosunku do pojemności skokowej silnika: ~7,2 dm2 /1dm3

Powyższe tabele pokazują, że filtry sportowe naszej produkcji przy atrakcyjnej cenie charakteryzują się najwyższymi parametrami. Skuteczność, chłonność oraz żywotność jest na wyższym poziomie w porównaniu z konkurencyjnymi wyrobami oferowanymi na rynku.