FILTRY SPORTOWE


Firma PROTON powstała w 1999 roku i od początku działalności zajmuje się projektowaniem i wytwarzaniem filtrów sportowych. Obecnie oferujemy szeroki asortyment wyrobów od samochodów, motocykli i skuterów po motolotnie. Wysokiej jakości surowce i technologia wykonania zapewniają wysoką jakość wytwarzanych wyrobów. Duże nakłady na badania i testy zaowocowały opracowaniem wysokiej jakości filtrów które charakteryzują się najwyższą skutecznością filtracji przy jednoczesnym zachowaniu minimalnych oporów przepływu powietrza przez filtr.

Materiał filtracyjny którym jest impregnowana wielowarstwowa włóknina bawełniana rozpięta i wzmocniona z dwóch stron plecioną siatką ocynkowaną charakteryzuje się następującymi parametrami.

  • WYSOKĄ SKUTECZNOŚCIĄ FILTRACJI – 99,59%
  • MINIMALNYMI OPORAMI PRZEPŁYWU
  • DŁUGĄ ŻYWOTNOŚCIĄ FILTRA
  • WYSOKĄ ZDOLNOŚCIĄ KUMULACJI ZAMIECZYSZCZEŃ – 10,90 g/dm2
  • WYSOKĄ JAKOŚCIĄ WYKONANIA

Oferta składa się głównie z stożkowych filtrów sportowych dostępnych w średnicach osadzenia od 20 mm do 150 mm. Filtry projektujemy pod daną pojemność silnika, dobierając powierzchnię filtra, przepustowość i opór przepływu do natężenia przepływu powietrza. Zachowując wzajemne relacje pomiędzy tymi parametrami uzyskujemy filtr który gwarantuje najbardziej optymalne warunki pracy silnika, wzrost mocy i momentu obrotowego oraz daje gwarancje na wysoką skuteczność i chłonność filtracji. Mamy możliwość wykonania filtrów sportowych o nietypowych kształtach wg wymagań klienta.

Filtry sportowe Proton zostały zaprojektowane pod kątem zachowania bardzo wysokiej chłonności i skuteczności oczyszczania, przy jednoczesnym zachowaniu niskich oporów przepływu. Są wytwarzane z wysokiej jakości materiałów odpornych na działanie detergentów i czynników atmosferycznych. Jakość filtrów potwierdzają badania i uznanie indywidualnych użytkowników oraz wielu firm tuningowych.

Przy zamówieniu nietypowych filtrów wystarczy podać średnicę osadzenia filtra oraz pojemność silnika.